ایجاد ۴۰ هزار ظرفیت برای فعالیت دانش‌بنیان در صندوق نوآوری و شکوفایی

به گزارش روابط عمومی صندوق کریمه به نقل از خبرگزاری فارس از قم، علی وحدت ظهر امروز در دیدار با استاندار قم، صندوق نوآوری و شکوفایی را ظرفیت بسیار خوبی برای ترویج و توسعه بازار، شرکت‌ها و ابزارهای مالی جدید دانست و اظهار کرد: نماینده‌های صندوق در استان‌ها مشغول فعالیت هستند که توجه به فناوری‌های جدید و رفع نیازهای ملی و منطقه‌ای و رشد هدفمند شرکت‌ها از جمله اهداف این صندوق‌ها است.

وی با بیان اینکه مسیری که کشور در ۱۰ سال اخیر در توسعه فناوری طی کرده مسیر پخته‌ای بوده است، نقش اصلی در حوزه فناوری در راستای رفع نیازهای سرمایه‌های بزرگ را متعلق به شرکت‌های دانش‌بنیان عنوان کرد و افزود: شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه‌های مختلف شکل‌گرفته و در استان قم ۶۰ شرکت دانش‌بنیان وجود دارد که دارای ظرفیت‌های بسیار بالایی هستند.

مدیرعامل صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به ایجاد ۴۰ هزار ظرفیت در این صندوق اذعان کرد: همچنین صندوق کریمه با توجه به اینکه صندوق بزرگی نبوده ولی فعالیت‌های بسیار خوبی داشته است و استان‌های دیگر را تحت پوشش قرار داده است.

وی حمایت از قشر نخبه جامعه را امری ضروری دانست و با بیان اینکه یکی از کارهایی که می‌توان در این راستا انجام داد این بوده که کاری انجام دهیم که قشر نخبه کشور نگویند که مشکل مالی داشتیم تصریح کرد: اگر این ۶۵ شرکت دانش‌بنیانی که در قم وجود دارد به ۱۶۵ شرکت برسد حمایت‌های بیشتری از آنها می‌شود.

وحدت تصریح کرد: باید ظرفیتی در استان ایجاد شود که بودجه‌های علمی و فناوری به خوبی به این شرکت‌ها اختصاص پیدا کند.

مدیرعامل صندوق نوآوری و شکوفایی با تاکید بر اینکه همه نیازهایی که یک شرکت داشته را می‌توانیم رفع کنیم گفت: هر شرکتی که بخواهد می‌تواند تسهیلات لازم را دریافت کرده حمایت‌های لازم را انجام می‌دهیم.


ارسال دیدگاه

نام (*)
پست الکترونیکی (*)
وبسایت