موتور محرك پیشرفت‌های فناورانه، ایده‌های كاربردی خلاقانه‌ای است كه در ذهن كارآفرینان، مخترعان و مبتكران شكل می‌گیرد و با پیگیری جدّی آنان در قالب كسب و كاری جدید به بار می‌نشیند و مفهوم كارآفرینی آغاز می‌گردد. اما اغلب این كارآفرینان، فارغ‌التحصیلان جوان و خوش فكری هستند كه فاقد تجربه در سه عامل اصلی برای موفقیت در بازار رقابتی هستند. این عوامل عبارتند از: دانش و تجربه مدیریتی، منابع مالی كافی، بازار و مشتری كه محصول حاصل از این كارآفرینی را به مصرف برساند.
بسیاری از این تلاش‌ها برای راه‌اندازی كسب و كار جدید، به دلیل نبود این سه عامل، با شكست مواجه می‌شود. امروزه كلید حل مشكل در دست سرمایه‌گذارانی است كه با تكیه بر شم فوق‌العاده خود و با تقبل مخاطرات قابل محاسبه و یا غیر قابل محاسبه، فعالانه با كارآفرینان همراه شده و با هدف كسب سود، نقاط ضعف آنان (تجربه مدیریتی، منابع مالی كافی و بازار) را پوشش می‌دهند. به این سرمایه‌گذاران، سرمایه‌گذاران خطرپذیر می‌گویند كه در كشورهای توسعه یافته به یكی از حلقه‌های اصلی سیستم ملی نوآوری تبدیل شده است.
صندوق پژوهش و فناوری کریمه نیز با بهره‌مندی از تجربیات موجود، به عنوان یک سرمایه‌گذار خطرپذیر، نوآوران را در جهت تجاری‌سازی یافته‌های پژوهشی و فناوری ایشان یاری می‌نماید.
شایان ذکر است که این صندوق، بستری را فراهم نموده است تا صاحبان کسب و کار نوپا بتوانند با استفاده از بهره‌برداری از این ظرفیت و همچنین بهره‌مندی از تجربه متخصصین و مشاوران صندوق، در سریع‌ترین زمان ممکن، طرح فناورانه خود را به بازارهای بزرگ داخلی و خارجی معرفی نماید.
بدیهی است شرکت‌های سرمایه‌گذاری شده از طریق این صندوق می‌توانند از سبد خدمات مالی صندوق (شامل: لیزینگ محصولات، تسهیلات سرمایه در گردش، صدور ضمانت‌نامه برای ذینفعان و …) برای تسریع در تجاری‌سازی طرح خود، بهره‌مند گردند.
متقاضیان خدمات صندوق می‌تواند با تکمیل”فرم ارائه اطلاعات اولیه طرح” و ارسال آن به آدرس karimehrtf@gmail.com نسبت به درخواست سرمایه‌گذاری اقدام کنند.


امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.