با ما در تماس باشید

مشاركت و سرمایه‌گذاری در طرح‌های فناورانه

توسعه ایده‌های نوآورانه

مشاركت و سرمایه‌گذاری در طرح‌های فناورانه


مشاركت و سرمایه‌گذاری در طرح‌های فناورانه

موتور محرك پیشرفت‌های فناورانه، ایده‌های كاربردی خلاقانه‌ای است كه در ذهن كارآفرینان، مخترعان و مبتكران شكل می‌گیرد و با پیگیری جدّی آنان در قالب كسب و كاری جدید به بار می‌نشیند و مفهوم كارآفرینی آغاز می‌گردد. اما اغلب این كارآفرینان، فارغ‌التحصیلان جوان و خوش فكری هستند كه فاقد تجربه در سه عامل اصلی برای موفقیت در بازار رقابتی هستند. این عوامل عبارتند از: دانش و تجربه مدیریتی، منابع مالی كافی، بازار و مشتری كه محصول حاصل از این كارآفرینی را به مصرف برساند.
بسیاری از این تلاش‌ها برای راه‌اندازی كسب و كار جدید، به دلیل نبود این سه عامل، با شكست مواجه می‌شود. امروزه كلید حل مشكل در دست سرمایه‌گذارانی است كه با تكیه بر شم فوق‌العاده خود و با تقبل مخاطرات قابل محاسبه و یا غیر قابل محاسبه، فعالانه با كارآفرینان همراه شده و با هدف كسب سود، نقاط ضعف آنان (تجربه مدیریتی، منابع مالی كافی و بازار) را پوشش می‌دهند. به این سرمایه‌گذاران، سرمایه‌گذاران خطرپذیر می‌گویند كه در كشورهای توسعه یافته به یكی از حلقه‌های اصلی سیستم ملی نوآوری تبدیل شده است.
صندوق پژوهش و فناوری کریمه نیز با بهره‌مندی از تجربیات موجود، به عنوان یک سرمایه‌گذار خطرپذیر، نوآوران را در جهت تجاری‌سازی یافته‌های پژوهشی و فناوری ایشان یاری می‌نماید.
شایان ذکر است که این صندوق، بستری را فراهم نموده است تا صاحبان کسب و کار نوپا بتوانند با استفاده از بهره‌برداری از این ظرفیت و همچنین بهره‌مندی از تجربه متخصصین و مشاوران صندوق، در سریع‌ترین زمان ممکن، طرح فناورانه خود را به بازارهای بزرگ داخلی و خارجی معرفی نماید.
بدیهی است شرکت‌های سرمایه‌گذاری شده از طریق این صندوق می‌توانند از سبد خدمات مالی صندوق (شامل: لیزینگ محصولات، تسهیلات سرمایه در گردش، صدور ضمانت‌نامه برای ذینفعان و …) برای تسریع در تجاری‌سازی طرح خود، بهره‌مند گردند.
متقاضیان خدمات صندوق می‌تواند با تکمیل”فرم ارائه اطلاعات اولیه طرح” و ارسال آن به آدرس karimehrtf@gmail.com نسبت به درخواست سرمایه‌گذاری اقدام کنند.
AzQa Ard AzSh Gil KhSh Gol KhRa Sem Zan Maz tehran Mark KeSh KhJo Isf Lor Ilam Yazd Khoz ChBa Ker Fars KoBo SiBa Bosh Horm //تهران //قم //قزوین //البرز //اصفهان