لزوم عبور از اقتصاد معیشتی به سوی اقتصاد دانش‌بنیان

به گزارش روابط عمومی صندوق کریمه به نقل از خبرگزاری فارس از قم، بهرام سرمست ظهر امروز در دیدار مدیرعامل صندوق نوآوری و شکوفایی، با تاکید بر اینکه زیرساخت‌های لازم برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان فراهم می‌شود اظهار کرد: پارک علم و فناوری که در آن شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر بوده دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی است و باید ظرفیت این شرکت‌ها شناسایی شود.

استاندار قم با تاکید بر اینکه سیاست‌گذاری‌های ما بر اساس عبور از اقتصاد معیشتی به سوی اقتصاد دانش‌بنیان است گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی در این زمینه می‌تواند به ما کمک کند تا افرادی که ثبت اختراعات و نوآوری فعال انجام می‌دهند موردحمایت قرار بگیرند.

سرمست با بیان اینکه صندوق نوآوری باید به توسعه بازارهای فروش شرکت‌های دانش‌بنیان کمک کند، لزوم کاهش خلأ ارتباطی بین دانشگاه‌ها و مدیریت اجرایی را یادآور شد و افزود: دانشگاه‌های استان دارای ظرفیت‌های مناسبی هستند و ۳۰ دانشگاه و مرکز آموزش عالی در استان قم داریم که در زمینه علوم انسانی و دینی ظرفیت‌های بسیار خوبی دارند.

وی مشارکت شرکت‌های دانش‌بنیان با صنایع و فعالیت در شهرک های صنعتی را از دیگر ضرورت‌های توسعه اقتصاد دانش‌بنیان دانست و افزود: با شهرک‌های صنعتی که شرکت‌های دانش‌بنیان در آنها مستقر بوده باید نشست‌هایی برگزار کرده و رویکردهای خود را بر اساس نگاه به ظرفیت جوانانی که دانش دارند و امکانات سخت‌افزاری ندارند داشته باشند تا امکانات در اختیار این شرکت‌ها قرار بگیرد.

استاندار قم با تاکید بر اینکه باید برای رفع مشکلات کشور به ظرفیت جوانان و نخبگان توجه ویژه‌ای شود گفت: امروز چاره‌ای جزء باور نسل جدید نداریم، دوره‌ای را طی کردیم و باید نخبگان را پای کار آورده و به خوبی از آنها بهره‌مند شویم و اگر از کشور مهاجرت کردند این ظرفیت عظیم را از دست دادیم.

وی با بیان اینکه بالاترین سرمایه کشورمان نفت است اما این سرمایه همیشگی نیست اظهار کرد: در اقتصاد دانش‌بنیان این‌گونه نیست و این دانش همیشگی و پایدار است و باید سرمایه‌های انسانی و فکری در کشور به کار گرفته شود و این اولویت و آمادگی را داریم که با همکاری صندوق چند شرکت را موردحمایت قرار دهیم.

گفتنی است در این دیدار رئیس پارک علم وفناوری استان و همچنین مدیرعامل صندوق کریمه، جناب آقای دکتر وحدت را همراهی نمودند.


ارسال دیدگاه

نام (*)
پست الکترونیکی (*)
وبسایت