توان شرکت‌های دانش‌بنیان با ورود به بورس تقویت می‌شود

به گزارش روابط عمومی صندوق کریمه، علیرضا باباخان روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا،‌ بیان کرد: بازار سرمایه ظرفیت خوبی برای تامین اعتبارات موردنیاز طرح‌های مهم و راهبردی در شرکت‌های دانش‌بنیان دارد و اکنون شرایط استفاده از این ظرفیت با توجه به جهش صورت گرفته در بورس به‌خوبی مهیا شده است.

وی با اشاره به تولید محور بودن فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان و مزایای اقتصادی آن،‌ افزود:‌ به‌طور حتم تعداد زیادی از افراد علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در شرکت‌های دانش‌بنیان هستند و مدیران این شرکت‌ها با جذب سرمایه‌گذاران می‌توانند نقش موثری در ارتقا هرچه بیشتر شاخص‌های بازار سرمایه داشته باشند.

وی ادامه داد: همچنین با ورود شرکت‌های دانش‌بنیان به بورس علاوه بر تامین مالی طرح‌ها،‌ فعالیت علمی و پژوهشی جوانان نخبه کشور با رشد چشمگیری روبه‌رو می‌شود.

باباخان گفت: ارتقا یافتن توان مالی شرکت‌های دانش‌بنیان موجب می‌شود تا نیازهای کشور به محصولات راهبردی با سرعت بیشتری داخلی سازی و رفع شده و سطح تأثیرگذاری تحریم و فشارهای اقتصادی دشمنان کاهش یابد.

وی بیان کرد: متخصصان فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان و نخبگان کشور توان خنثی ساختن فشار تحریم‌ها و تقویت اقتصاد ملی را دارند که در این رابطه ورود به بازار سرمایه نقش مهمی در حمایت از این جریان تأثیرگذار دارد.

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری کریمه ادامه داد: تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان و توانمند شدن کشور در رفع نیازهای داخلی به‌ویژه محصولات راهبردی،‌ تحریم‌ها را  بی‌اثر می‌کند و موجب تقویت تعاملات اقتصادی سایر کشورها با ایران می‌شود.

ارسال دیدگاه

نام (*)
پست الکترونیکی (*)
وبسایت