فراخوان شرکت در مسابقه تلویزیونی کارویا

کارویا، جاییکه شرکت های دانش بنیان برای تامین سرمایه جسورانه می توانند در آن شرکت کنند.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، این مسابقه به همت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ساخته شده و تابستان امسال از سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش خواهد شد. در کارویا بیش از ۱۲۰ شرکت دانش‌بنیان به رقابت می‌پردازند تا طرح‌های سرمایه‌پذیر برتر آن‌ها وارد فرآیند تامین مالی جمعی شود.
بنابراین هر شرکت‌ دانش‌بنیانی که برای توسعه یکی از محصولات دانش‌بنیان خود نیازمند جذب حداکثر ۴ میلیارد تومان سرمایه جسورانه از طریق تامین مالی جمعی است، می‌تواند در این مسابقه شرکت کند.
«تامین مالی جمعی» یکی از ابزارهای مهم تامین مالی نوآوری، به ویژه برای طرح‌های نسبتاً کوچک است که اخیراً به همت سازمان بورس و اوراق بهادار عملیاتی شده است. بدین صورت که اشخاص حقیقی و حقوقی علاقمند فارغ از سن، جنس و موقعیت جغرافیایی می‌توانند از طریق سکوهای معتبر و مورد تایید شرکت فرابورس ایران، در تامین مالی طرح‌ها مشارکت کرده و در سود و زیان آن‌ها شریک شوند.
این روش تامین مالی، به ویژه از آن جهت حایز اهمیت است که منابع تازه‌ای، فراتر از منابع بخش دولتی یا عمومی موجود، و با ماهیت بخش خصوصی به زیست‌بوم دانش‌بنیان تزریق می‌کند.
صندوق نوآوری و شکوفایی نیز به منظور تسهیل و تقویت تامین مالی جمعی در طرح‌های دانش‌بنیان با رویکرد غیرمستقیم، بازگشت ۸۰ درصد اصل سرمایه‌گذاری انجام‌شده از طریق سرمایه‌گذاران حقیقی را تضمین می‌کند. به عبارت دیگر، اشخاص حقیقی علاقمند به مشارکت در تامین مالی جمعی، در صورت شکست طرح، با زیان قابل توجهی مواجه نشده و می‌توانند ۸۰ درصد اصل سرمایه خود را از صندوق نوآوری و شکوفایی دریافت کنند.

اطلاعات بیشتر درباره نحوه برگزاری
مهلت ثبت نام در مستند مسابقه «کارویا» که توسط استودیو نوبین ساخته می‌شود، تا تاریخ ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ خواهد بود و علاقمندان می‌توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی www.karoya.tv و تکمیل کاربرگ، در این مسابقه شرکت کنند.

ارسال دیدگاه

نام (*)
پست الکترونیکی (*)
وبسایت